Informatycy i robotycy w przemyśle

Działalność przemysłowa opierała się przez wiele dekad na mechanizacji. Oczywiście ona również przeszła swoją ewolucję, albowiem pierwsze manufaktury były w całości oparte na pracy ręcznej, wspieranej przez narzędzia, które nie wymagały zewnętrznych źródeł zasilania.

Wynalazek maszyny parowej i pierwszych silników zaczął zmieniać sytuację i tym sposobem szeroko rozumiana mechanizacja odgrywała coraz większą rolę. Czas mijał i zaczęła ją zastępować automatyzacja, która na ten moment stanowi jeden z fundamentów przemysłu.

Jeśli dany zakład ma rzeczywiście działać w oparciu o te wszystkie techniczne innowacje, to potrzeba kogoś, kto wdroży odpowiednie systemy, a następnie będzie czuwał nad ich użytkowaniem i zajmie się niezbędną konserwacją. Jako że automatyka przemysłowa jest w dużej mierze oparta na pracy komputerów, to naturalny jest udział informatyków.

Są oni potrzebni we wszystkich zakładach przemysłowych, podobnie jak absolwenci robotyki, a więc osoby specjalizujące się w konfigurowaniu zaawansowanych maszyn automatycznych.

www.orangesite.pl