Jaki masaż będzie odpowiedni? Leczniczy czy relaksacyjny?

Masaż to doskonała forma relaksu, ale i ulgi na napiętych mięśni. Może mieć wymiar typowo leczniczy lub jedynie relaksacyjny. Znajdziemy wiele różnych rodzajów masażu, których nazwy nie zawsze wszystko wyjaśniają. Czym bowiem jest masaż Lomi Lomi albo masaż tybetański? Poznaj różne rodzaje masaży, na które możesz się skusić i zobaczy, które z nich będą dla Ciebie odpowiednie. Każdy masaż jest bowiem dedykowany konkretnym przypadkom.

Masaż leczniczy – zabieg terapeutyczny

Masaż leczniczy jest jednym z zabiegów terapeutycznych. Osoba, która wykonuje taki masaż nie może być przypadkowa. Masażysta musi mieć odpowiednie kwalifikacje, by przez przypadek nie zrobić nam krzywdy. Jeśli zależy nam na masażu leczniczym, który ma pomóc w konkretnej przypadłości, udajmy się do sprawdzonego masażysty.

Zabieg ten wykorzystuje techniki z masażu klasycznego i z terapii manualnej. Stosowany jest do złagodzenia bólu, zesztywnienia i napięcia mięśniowego. Może także złagodzić napięcie psychiczne. Taki masaż jest bardzo często jednym z elementów rehabilitacji, a konkretnie jej uzupełnieniem. Polecany jest przede wszystkim dla osób z dolegliwościami kręgosłupa, bólami mięśni i sztywnością ciała.

Masaż sportowy – nie tylko dla sportowców

Choć masaż sportowy to zbawienie dla osób uprawiających sporty, to nie jest przeznaczony wyłącznie dla sportowców. Jego głównym zadaniem jest oczywiście przyspieszenie zregenrowania naszych mięśni, poprawy krążenia krwi i usprawnienia regeneracji tkanek. W porównaniu do masażu leczniczego, masażysta sportowy wykonuje masaż dużo silniej i z większa energią. Zalecany aktywnym sportowcom, osobom, które po dłuższej przerwie wróciły do treningów i wszystkim tym, którzy potrzebują regeneracji mięśni.

Relaksacyjny masaż Lomi Lomi

Dwa wcześniej wspomniane masaże mają wymiar przede wszystkim leczniczy – mają pomóc w konkretnych schorzeniach, w rozluźnieniu napięcia mięśniowego i regeneracji tkanek. Ale możemy skorzystać również z zabiegów relaksacyjnych, takich jak masaż Lomi Lomi – delikatny, prosty i bezbolesny. Wykorzystujący płynne ruchy, wspomaga krążenie krwi, redukuje napięcie mięśniowe. Wykonuje się go na każdej części ciała, często towarzyszy mu modlitwa.

Masaż tybetański – walka z bólem

Masaż tybetański wykorzystywany jest w medycynie tybetańskiej jako forma walki z bólem. Ma na celu uwolnienie napięcia mięśniowego. Często wykorzystuje także terapię manualną (np. nastawianie talerzy biodrowych). Idealny do zwalczania różnych dolegliwości, łagodzenia bólów lędźwiowych i krzyżowych, a nawet do redukcji czkawki, zaparć i regulacji miesiączki.