Jedzenie ze… śmietnika?

Czy jedzenie można znaleźć na śmietniku? Oczywiście że tak, jednak raczej większość osób nie wyobraża sobie podobnych poszukiwań. Podobne zachowanie kojarzy się przede wszystkim z pijanymi bezdomnymi, którzy grzebią w śmieciach na kolejnych osiedlach.

Tym większym zaskoczeniem może być więc fakt, że istnieje całkiem duża grupa młodych ludzi, którzy stawiają właśnie na „śmieciowe” jedzenie. Dlaczego? Podobne grupy nie przeglądają kubłów na osiedlach czy zwykłych koszy na śmieci.

Mają ściśle określony cel. Są nim odpady żywnościowe wyrzucane przez duże sklepy, producentów żywności oraz restauracje.

Z jakiego powodu akurat takie śmieci mają być atrakcyjne? Ponieważ są to często przydatne do spożycia, a nawet świeże posiłki. Po prostu sklepy ze względów prawnych nie mogą wydawać niewykorzystanego jedzenia, a więc je wyrzucają, mimo że jeszcze nadaje się do spożycia.

Na tym korzystają poszukiwacze. To dość ekstremalny sposób na posiłki za free, ale godny uwagi, jeśli nie straszne nam nieszablonowe rozwiązania.