Nagrody to świetna motywacja

Z jednej strony jeśli bierzemy udział w jakimś konkursie albo w zawodach, to najważniejsze powinno być dla nas to, abyśmy się dobrze bawili i żebyśmy mogli się sprawdzić na tle innych ludzi. Zobaczyć czy jesteśmy na początku, w środku czy na końcu stawki. Czy możemy nadal trenować tak jak trenowaliśmy, czy może powinniśmy coś zmienić, poprawić. Jednak nie ma co ukrywać, że lubimy być wynagradzani za swój wysiłek, a to oznacza, że miło jest, gdy po całym tym wysiłku otrzymujemy jakąś nagrodę, która ma pokazywać, że nasze zaangażowanie zostało zauważone i docenione.

Jak się okazuje, organizatorzy takich wydarzeń dobrze zdają sobie z tego sprawę, a to oznacza, że warto zobaczyć, co jest oferowane uczestnikom takich wydarzeń, jakie nagrody są dla nich przygotowywane.

Zależy od imprezy i uczestników

Jeżeli chodzi o nagrody, które wręczane są uczestnikom różnych konkursów i zawodów, to wiele tutaj zależeć będzie od tego, jakie jest to wydarzenie i kto bierze w nim udział. Wiadomo, że inne nagrody będą wręczane, jeśli jest to impreza sportowa, inne gdy jest to konkurs opierający się na jakichś pracach albo pokazywaniu swoich talentów. Dodatkowo coś innego można wręczyć dorosłym, a jednak inne nagrody powinny być przygotowane dla dzieci.

W przypadku zawodów sportowych dla dorosłych wśród nagród powinny znaleźć się batony i napoje, które mają za zadanie zwiększyć poziom elektrolitów i wzmocnić organizm, który przed chwilą został poddany sporemu wysiłkowi. Jeśli chodzi o dzieci to możemy także zaproponować batoniki i soczki, ale oczywiście zwykłe, dopasowane do ich wieku, albo żeby było jeszcze zdrowiej, to możemy zaproponować wodę. Jeśli zawody odbywają się w czasie, kiedy już jest chłodno, to powinniśmy w formie nagrody wręczać również kupon, który będzie uprawniał do otrzymania gorącej zupy albo herbaty. W przypadku dzieci warto również pomyśleć o jakichś zawieszkach, kolorowankach, małych zabawkach, bo z pewnością z tego się ucieszą.

Dla dorosłych możemy wybrać koszulki, bidony, wejściówki do jakichś interesujących miejsc.

Czasami nie trzeba wiele

Tak naprawdę w przypadku nagród wiele będzie zależało od tego, jaka to jest impreza, na jakim szczeblu, jakie są jej koszty. Wiadomo, że im bardziej będzie ona znana i im ważniejsza, tym więcej środków finansowych będzie można przeznaczyć na nagrody. Wówczas można faktycznie pomyśleć o czymś ciekawym, niecodziennym, a dodatkowo jeszcze poza nagrodami można zdecydować się na trofea.

Jednak w niewielkich imprezach, które nie mają takiego zaplecza finansowego, nie ma szans, na żadne duże nagrody. Nie mniej, warto pomyśleć o czymś symbolicznym, tak aby każdy z uczestników coś otrzymał, poczuł się doceniony i zauważony. Warto zobaczyć jakie trofea i nagrody można dawać podczas różnych imprez i konkursów. Może się wówczas okazać, że łatwiej nam będzie wybrać coś, co będzie pasowało do naszego wydarzenia.