Odżywki dobre, ale nie w nadmiarze

Była mowa o nawozach, teraz pora zająć się innym rodzajem preparatów, które dość często goszczą w naszych ogrodach. Odżywki do roślin spełniają podobne zadanie, choć są z reguły specyfikami bardziej skoncentrowanymi, które zastosowane doraźnie powinny dać dobry efekt na dłuższy czas.

Najczęściej odżywki mają postać płynnych roztworów, którymi podlewa się glebę po ówczesnym rozcieńczeniu w wodzie. Można używać ich zarówno wobec roślin doniczkowych hodowanych w domu, jak też wobec tych, które prężnie rozwijają się w przydomowym ogrodzie.

W sklepach specjalistycznych możemy wybierać spośród wielu różnych odżywek, które zawsze są dedykowane konkretnym typom roślin, jak też konkretnym gatunkom. W ich składzie z reguły dominują składniki syntetyczne, które nie zawsze mają dobry wpływ na środowisko, choć standardem stają się środki ulegające biodegradacji.

Jeśli zależy nam na ekologii, warto zainwestować w nieco droższe produkty, których receptury oparte są o komponenty pochodzenia naturalnego. Takie z pewnością nie zaszkodzą.

www.medimedia.com.pl