Plusy i minusy pracy jako zawodowy kierowca samochodów ciężarowych

Prowadzenie samochodów ciężarowych to coraz częściej marzenie młodych chłopców, którzy zafascynowani są motoryzacją. Dorastając, zyskują kolejne kategoria prawa jazdy i zbliżają się do bycia kierowcą zawodowym.

Jakie są plusy i minusy tego zawodu? To bez wątpienia opłaca praca pod względem finansowym. Kierowca zawodowy nawet o małym stażu jest w stanie łatwo zarobić kwotę, przekraczającą znacząco średnią krajową.

Kilka tysięcy złotych to minimalna stawka dla kierowców zawodowych dużych firm przewozowych związanych z samochodami ciężarowymi. To także praca dla osób, które po prostu lubią prowadzić samochód.

Od najmłodszych lat uczymy się, że praca nie powinna być obowiązkiem, tylko pasją i spełnianiem marzeń. Prowadząc samochody ciężarowe niektórzy czują się jak ryba w wodzie i w pewien sposób realizują swoje zawodowe pragnienia.

Minusem bez wątpienia jest utrudniona stabilizacja życia. Kierowca zawodowy w zasadzie cały czas jest w podróży i trudno jest mu założyć rodzinę czy przywiązać się do jednego miejsca.