Trofea i nagrody powinny nawiązywać do zawodów

Warto zobaczyć jakie mamy możliwości, jakie trofea i nagrody powinniśmy wybrać, tak aby ludzie mogli odczuć, że doceniamy ich zaangażowanie podczas zorganizowanego przez nas konkursu czy zawodów. Możliwości jest sporo, ale przede wszystkim trzeba się zastanowić, czy chcemy wybrać takie trofeum, które będzie uniwersalne i które będzie pasowało praktycznie do każdej dyscypliny. Czy może jednak wolimy wybrać coś takiego, co będzie nawiązywało do danego wydarzenia, tak aby już po samym spojrzeniu na dane trofeum było wiadomo, w jakiej dziedzinie zostało ono wręczone. Propozycje są różne, warto więc się zastanowić na czym najbardziej nam zależy, jakie mamy własne spojrzenie na tę propozycję.

Dlatego też, jeśli organizujemy takie działania, to warto już wcześniej zacząć się zastanawiać nad tymi kwestiami, aby później przejść już tylko do podejmowania odpowiednich działań.

Kupowane od razu czy robione na zamówienie

Jeżeli organizujemy zawody, które należą do tych popularnych, a więc dotyczą piłki nożnej, koszykówki czy pływania, to może się okazać, że bez problemów uda nam się kupić trofeum, które będzie swoim wyglądem czy wykończeniem wskazywało na daną dyscyplinę, a które jednocześnie będziemy mogli kupić od ręki, jeśli tylko wejdziemy do sklepów, które oferują właśnie tego typu produkty. Co więcej takie trofea są proponowane zazwyczaj w różnej wielkości, a więc będziemy mogli kupić takie, które idealnie będzie pasowało do wręczenia za pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Ale może się okazać, że te trofea nie odpowiadają naszej wizji, albo mamy taką dyscyplinę sportu czy konkurs, że trudno jest otrzymać je od ręki.

Wówczas może się okazać, że konieczne będzie wykonanie takiego trofeum na zamówienie. Wtedy będziemy mogli zdecydować jak ma ono wyglądać, będziemy mogli zobaczyć kilka projektów i wybrać ten, który najbardziej będzie nam pasował. Musimy się tutaj jednak liczyć z tym, że będziemy na to potrzebowali trochę czasu, a to oznacza, że musimy takimi przygotowaniami zająć się już wcześniej.

Jak to jest z nagrodami?

Warto także pomyśleć jakie nagrody mają się znaleźć w naszym konkursie.

Czy ma to być coś ogólnego, czy mają to być nagrody ufundowane przez sponsorów z ich logo, czy może chcemy, żeby to były takie rzeczy, które również będą odnosiły się do konkretnego wydarzenia? Na zawodach pływackich możemy wówczas wręczać karnety na basen albo okulary do pływania. Na rowerowych mogą to być bidony czy odblaski. Możliwości jest tutaj naprawdę sporo, ale najważniejsze jest to, aby takie nagrody odpowiadały naszym możliwościom finansowym i żeby jak najbardziej podobały się uczestnikom konkursu. Warto zobaczyć jakie mamy tutaj propozycje, zobaczyć jakie trofea i nagrody najbardziej nam się podobają.

Propozycji mamy tutaj sporo, więc na decyzję warto sobie zostawić jak najwięcej czasu.