Współpraca z osobami niepełnosprawnymi

Osoby niepełnosprawne coraz częściej pracują tak samo jak osoby pełnosprawne, ich obowiązki dostosowane są do możliwości oraz umiejętności.

Tak sprawa ma się nie tylko w przypadku niepełnosprawności fizycznej, ale coraz częściej również intelektualnej.

Nauka i medycyna wychodzą poza sztywną, encyklopedyczną i podręcznikową wiedzę prowadząc różnego rodzaju doświadczenia oraz badania.

I właśnie dzięki nim wykorzystując różne specyficzne umiejętności, które są obecnej u osób niepełnosprawnych nawet intelektualnie.

Współpraca z osobami niepełnosprawnymi powinna wyglądać tak samo jak z pełnosprawnymi są to tacy sami ludzie, oczywiście wielu ludzi nie znając charakteru choroby a widząc różne zachowania obawia się ich.

W zależności od rodzaju niepełnosprawności do pracy z tymi ludźmi powinni być przygotowani nie tylko pracodawcy, opiekunowie, ale współpracownicy po to żeby wiedzieć, jakie zachowania osoby chorej informują o konkretnych odczuciach czy emocjach.

Inaczej sprawa ma się w przypadku niepełnosprawności fizycznej tutaj nikt się nie obawia takiej osoby, ponieważ jej myślenie i postrzeganie jest dokładnie takie samo jak wszystkich innych osób.

www.archivorthodoxy.org