Koty w ogrodzie
Koty to sympatyczne i lubiane zwierzęta domowe, ale w ogrodzie nie są miłymi gośćmi. O ile jeden kot, pojawiający się na naszej działce raz na jakiś czas, nie wyrządzi dużych szkód, to licznie pojawiające się koty mogą się przyczynić do wielkich strat. Jeśli zauważysz w ogrodzie rozgrzebane rabaty, zniszczone młode rośliny i nasiona, nieprzyjemny zapach oraz zwierzęce odchody w rabatach, możesz być pewien, że tym szkodnikiem jest kot.
Warto jak najszybciej podjąć walkę, ponieważ na skutek kociej toalety rośliny obumierają. Ostrzenie pazurów o korę drzew może odsłonić żywą tkankę i ściągnąć na drzewko chorobę bądź insekty. Zwierzę nie tylko niszczy roślinność, ale także atakuje ptaki śpiewające.
Należy pamiętać, aby nie sadzić takich roślin jak kocimiętka czy kozłek lekarski, które wręcz zapraszają swoją wonią kota do ogrodu. Żywopłoty z ciernistych krzewów takich jak dzika róża, rosnące na granicach ogrodu, znacznie utrudnią kotom wejście na działkę. Można też zastosować biodegradowalne odstraszacze, które swoim zapachem zniechęcą zwierzęta do wizyt w ogrodzie.
Polecane artykuły
Czym jest ABS?
W dzisiejszych czasach ABS jest niemal standardem w samochodach, które produkowane są na całym świecie. Ten element układu hamulcowego niezwykle poprawia komfort, ale także bezpieczeństwo prowadzenia samochodu. przegląd rejestracyjny strona skoda.pl zaprasza do sklepu A czym tak dokładnie jest A
Sprzymierzeńcy w walce ze szkodnikami
Warto wiedzieć, że niektóre rośliny w ogrodzie pełnią nie tylko funkcję ozdobną, ale są także naturalnymi środkami ochrony przed szkodnikami. Być może nie wyeliminują całkowicie insektów z Twojego ogrodu, ale skutecznie ograniczą ich występowanie. Niewiele osób wie, że aby odstraszyć i wyprosić z