Masaż rehabilitacyjny – na czym polega?

Masaż rehabilitacyjny to jeden z typów masażu leczniczego wykorzystywany przy powrocie do sprawności fizycznej. Wykonuje się go na różne partie ciała. Może być to masaż kręgosłupa, rąk, nóg, a nawet głowy. Bardzo często stanowi element zabiegowy na różnych turnusach wypoczynkowych i rehabilitacyjnych. Pomaga w redukcji bólu mięśniowego, sztywności mięśni i w odzyskaniu sprawności fizycznej.
Przeczytaj również: Zajęcia dla dorosłych niepełnosprawnych
Na czym polega masaż leczniczy?
Przeczytaj również: Rehabilitacja osób niepełnosprawnych
Na czym w ogóle polega taki masaż rehabilitacyjny? Jego głównym zadaniem jest leczenie danych schorzeń i zapobieganie ich nawrotowi, a także redukowanie nieprzyjemnych dolegliwości. Techniki tego masażu wykorzystywane są nie tylko w rehabilitacji, ale również w sporcie, relaksacji i kosmetyce.
Przeczytaj również: Opieka dla niepełnosprawnych w ramach ubezpieczenia
Masaż polega na głaskaniu, ugniataniu, oklepywaniu, naciskaniu lub na rozcieraniu, w zależności od danego schorzenia. Możemy wyróżnić takie rodzaje masażu jak masaż segmentarny, izometryczny i punktowy.
Czym jest masaż rehabilitacyjny?
Jak już wcześniej zostało wspomniane, masaż rehabilitacyjny to jeden z typów masażu leczniczego. Ma pomóc w redukcji bólu i dyskomfortu, a także w szybszym odzyskaniu sprawności mięśniowej. Ten typ masażu najczęściej zalecany jest dla osób, które ucierpiały w wypadku lub przeszły daną operację. Masaż rehabilitacyjny ma znacznie skrócić czas powrotu do dawnej sprawności fizycznej. Wykonuje się masaż rehabilitacyjny nóg, dłoni, stóp, brzucha, a nawet głowy.
Masaż rehabilitacyjny kręgosłupa
W redukcji bólów i dyskomfortu, a także w odzyskaniu sprawności ruchowej maja pomóc przede wszystkim ćwiczenia, ale często lekarze zalecają również masaż rehabilitacyjny, jako uzupełnienie terapii. Rehabilitacja w formie masażu może przynieść zadowalające efekty i pomóc w szybszym powrocie do zdrowia. Masaż kręgosłupa, karku i pleców musi być zawsze wykonywany przez doświadczonego specjalistę, by w żaden sposób nie zaszkodzić pacjentowi. Samodzielne wykonywanie masażu lub robienie tego przez inne niedoświadczone osoby może nie przynieść żadnych korzyści, a wręcz przeciwnie – wyrządzić szkody. Czas trwania takiego masażu wynosi zazwyczaj około pół godziny. Podczas masażu wykorzystuje się klasyczne techniki: głaskanie, ugniatanie, oklepywanie, rozcieranie, a nawet wibracje. Zanim jednak zabieg zostanie przeprowadzony, specjalista musi przeprowadzić szczegółowy wywiad z pacjentem, by dobrać jak najlepszą technikę masażu rehabilitacyjnego.
Polecane artykuły

Zajęcia dla dorosłych niepełnosprawnych
Niepełnosprawność to bardzo ogólne pojęcie, może dotyczyć tej wrodzonej lub nabytej poprzez wypadek, uraz dodatkowo może być fizyczna lub intelektualna. W zależności od rodzaju niepełnosprawności różne są rodzaje zajęć oraz ćwiczeń.Przeczytaj również: Rehabilitacja osób niepełnosprawnych usługi geo

Alstom Konstal SA i ciągłe rozwój firmy
Alstom to światowy gigant, który swoją fabrykę ma także w Chorzowie.Przeczytaj również: Plusy i minusy pracy jako zawodowy kierowca samochodów ciężarowych www.konfraternia.com.pl montaż i demontaż mebli kielce Na Śląsku dzielnie prosperuje firma, która tworzy chociażby modele metra dla amsterdams