Co robić ze spadającymi liśćmi?

Spadające, pożółkłe liście to nieodłączny element jesieni i zbliżającej się zimy. O ile na drzewach prezentują się one dość okazale, na trawniku nie wyglądają już tak dobrze.

Dodatkowo sprawiają właścicielom przydomowych ogródków wiele problemów – nie wiadomo bowiem, co z nimi zrobić. Oto kilka sposobów na dobre wykorzystanie opadłych liści.

Warto wiedzieć, że takie uschłe liście mają bardzo dobre właściwości mrozoodporne. Mogą one posłużyć więc do ochrony roślin podczas zimowych miesięcy, a nawet w okresie przedwiośnia.

Liśćmi możemy również ocieplać donice stojące na tarasie oraz glebę wokół drzew owocowych i ozdobnych, które są bardzo wrażliwe na niskie temperatury. Przydadzą się one także do zabezpieczenia młodych roślin – najczęściej otaczamy je kartonem z umieszczonymi w środku uschniętymi liśćmi.

Jak widać więc opadłe liście wcale nie muszą stanowić problemu, a znacznie ułatwić nam zabezpieczanie pozostałych roślin na zimę. Jedyne o czym musimy pamiętać to niepozostawianie ich na trawniku – ten przed pierwszymi opadami śniegu musi być oczyszczony.

www.oce.info.pl