Czym jest ABS?

W dzisiejszych czasach ABS jest niemal standardem w samochodach, które produkowane są na całym świecie. Ten element układu hamulcowego niezwykle poprawia komfort, ale także bezpieczeństwo prowadzenia samochodu.

przegląd rejestracyjny strona skoda.pl zaprasza do sklepu

A czym tak dokładnie jest ABS? ABS jest to układ stosowany w pojazdach mechanicznych w celu zapobiegania blokowaniu kół podczas hamowania. Główna funkcja ABS- u to przeciwdziałanie zjawiskom, które występują zazwyczaj po zablokowaniu kół, a wśród których wymienić należy ściąganie samochodu na bok, wirowanie pojazdu czy utrata kontroli nad autem.

System ABS jest niezwykle pomocny zwłaszcza w sytuacjach awaryjnego, nagłego hamowania, kiedy to wymaga się od kierowcy szybkich reakcji i niezwykłej kontroli nad kierowanym pojazdem. Nie ulega wątpliwości, że system ABS to rozwiązanie techniczne, które przyczynia się do poprawy komfortu prowadzenia samochodu, ale także łatwości utrzymywania kontroli nad pojazdem, co jest niezwykle cennym czynnikiem w walce ze zmniejszeniem ilości wypadków i kolizji na polskich drogach.

Busy braciaprzewoz.pl