Europejskie samochody produkowane w Europie

Europa od zawsze stanowiła bardzo istotny element rynku motoryzacji. Na starym kontynencie powstało sporo wielkich marek i legendarnych modeli samochodów.

W dzisiejszych czasach nadal europejskie przedsiębiorstwa wiodą prym w omawianej branży, jedna niestety coraz rzadziej decydują się na otwieranie w Europie swoich fabryk. Oczywiście, w dzisiejszych czasach największą światową fabryką są Chiny.

Poza nimi, jest jeszcze kilka krajów, w których można wynająć tanią siłę roboczą i dzięki temu znacznie minimalizować koszty produkcji. W ten sposób postępują również europejskie koncerny motoryzacyjne.

Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach, żeby Europa nadal znajdowała się w czołówce najbogatszych państw, musi działać wspólnie. Dlatego też stworzona została i nadal jest rozwijana Unia Europejska.

Warto więc zastanowić się nad tym, czy w szerszej perspektywie nie lepiej byłoby europejskich samochodów produkować w Europie. W ten sposób nie będziemy wyprowadzali kapitału poza granice UE.

www.kozakwojtan.nieruchomosci.pl