Idealny masaż dla kobiety – rodzaje

Masaż realaksacyjny to doskonały sposób na rozluźnienie i zapewnienie sobie odrobiny przyjemności. Taki masaż jest szczególnie polecany osobom zestresowanym i zmęczonym codziennymi obowiązkami – pomaga bowiem rozluźnić napięcie mięśniowe i zregenerować się. Ukoi nie tylko nasze ciało, ale i zmysły. Będzie też świetnym prezentem dla każdej kobiety. Gabinety SPA oferują przeróżne rodzaje masaży, zarówno te podstawowe, jak i specyficzne. Masaż klasyczny, rozgrzanymi kamieniami czy aromaterapeutyczny brzmią kusząco, ale na czym właściwie polegają? Poznaj różne rodzaje masaży, by wybrać ten odpowiedni dla siebie lub na prezent dla kobiety.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny wywodzi się ze starożytnych Chin, gdzie chętnie praktykowano ten przyjemny sposób dbania o własne samopoczucie, zdrowie i urodę. Masaż ten opiera się przede wszystkim na głaskaniu, które rozpoczyna i kończy cały zabieg. Podczas masażu klasycznego niespiesznie przesuwa się dłonie wzdłuż mięśni, powoli kierując palce w stronę serca. Oprócz głaskania włączane są także elementy ugniatania, które również dają pewne uczucie przyjemności, ale przede wszystkim usprawniają krążenie krwi.

Masaż klasyczny to także oklepywanie, wałkowanie, wyciskanie i rozcieranie. Ten typ zabiegu będzie odpowiedni dla kobiet w każdym wieku – to świetny prezent dla koleżanki, siostry, żony i mamy.

Masaż aromaterapeutyczny

Będzie idealny dla kobiet, które w ostatnim czasie miały sporo stresów i obowiązków na głowie. Podczas masażu aromaterapeutycznego będą mogły przenieść się w krainę bez stresu, za to pełną błogiego relaksu i cudownych zapachów. Podczas masażu wykorzystywane są różne olejki eteryczne, takie jak olejki lawendowe, cytrusowe, miętowe, różane czy z nutami drzewa sandałowego. Zapachy mają wielką moc! Wprawiają w dobry nastrój i pomagają się odprężyć.

Masaż z gorącymi kamieniami

To masaż z wykorzystaniem kamieni bazaltowych, które podgrzewa się do temperatury bliskiej 50 stopni Celsjusza, a później układa się je na ciele w odpowiednich punktach. Punkty to związane są z „czakrami”, czyli miejscami odbioru i przetwarzania energii. Taki masaż doskonale rozluźnia napięte mięśnie i pozwala poczuć powracające do nas siły witalne. To fantastyczny prezent dla kobiety, która w ostatnim czasie narzekała na ogólne osłabienie organizmu i brak siły.

Sklep Medicast