Jaki będzie najlepszy brodzik z siedziskiem?

Wybór odpowiedniego brodzika do naszej łazienki to jeden z wielu dylematów, przed jakimi staniemy, projektując wymarzoną łazienkę. Wbrew pozorom, nie jest to wcale takie łatwo zadanie, tym bardziej, że na półkach sklepowych znajdziemy wiele różnego rodzaju modeli – możemy wybierać w różnych kształtach, materiałach, czy również stylizacji. Oczywiście wprowadza to mnóstwo zamieszania, bo nie każdy wie, na co tak właściwie zwrócić uwagę. Z drugiej jednak strony, mając taki wybór, każdy powinien móc ostatecznie wybrać coś idealnego dla siebie.

Zanim będziemy w stanie wybrać idealny brodzik, warto wiedzieć, spośród jakich możemy tak naprawdę wybierać. Jedną z bardzo ciekawych propozycji jest na przykład brodzik z siedziskiem – z reguły jest to brodzik dość głęboki, który na dodatek oferuje nam całkiem sporą funkcjonalność. Jak się bowiem okazuje, w głębokim brodziku będziemy na przykład w stanie wykąpać małe dziecko jak w swego rodzaju wannie. Dodatkowo, zrobimy tam również pranie ręczne.

Nic więc dziwnego, że głębokie brodziki cieszą się bardzo dużą popularnością – tym bardziej, że w kabinie prysznicowej z głębokim brodzikiem mamy również możliwość zastosowania siedziska. Jest to szczególnie duże ułatwienie dla dzieci, ale też dla osób starszych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze brodzika?

Mając już wybrany rodzaj brodzika, na który chcemy postawić, trzeba jeszcze odpowiednio wybrać spośród różnych modeli, jakie znajdziemy w sklepach. Jakie czynniki pozwolą nam zawęzić wybór? Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie aspekty jak:

  • kształt,
  • wymiar,
  • materiał,
  • głębokość,
  • dodatki i ułatwienia.

Wiele zależy oczywiście od tego, jak duża jest łazienka. Z reguły łazienki posiadają dość mały metraż, dlatego też możemy mieć problem z wyborem odpowiedniego brodzika. W tych mniejszych łazienkach świetnie sprawdzą się modele półokrągłe oraz okrągłe. Z kolei najbardziej uniwersalne wydają się być brodziki kwadratowe oraz prostokątne.

Brodziki mogą być wykonane z różnych materiałów, dlatego ważne jest zwrócić uwagę na ten aspekt. Najpopularniejsze są brodziki wykonane z akrylu sanitarnego, choć całkiem dużym zainteresowaniem są również brodziki z odlewów mineralnych, ze stali czy ceramiki. Bardzo ważna jest również głębokość brodzika, gdyż to od niej zależy tak w zasadzie komfort kąpieli. Na koniec nie zapominajmy o dodatkach i ułatwieniach jak wspomniane siedzisko, które ułatwi mycie przede wszystkim osobom starszym, dla których nie jest to wcale taka prosta czynność jak niegdyś.