Międzymiastowe środki transportu w Polsce

Poruszanie się między miastami to przy obecnej globalnej wiosce, jaką obserwujemy, codzienność. Jak najczęściej Polacy przeprawiają się pomiędzy poszczególnymi miastami? Dominują samochody, które pozwalają na wygodę jazdy i samodzielne określenie trasy czy godziny wyjazdu.

Jednocześnie wiążę się to jednak z dość wysokimi kosztami, jeśli podróżujemy samotnie. Popularne wciąż są pociągi, a PKP stara się rozwijać i kupować coraz to nowsze modele pociągów, pozwalające na coraz szybszą i sprawniejszą podróż między poszczególnymi miastami.

Obecnie hitem jest pendolino, które pozwala na dojechanie z Warszawy do Krakowa w około 2 godziny. Autobusy międzymiastowe czy polski bus to także bardzo popularny kierunek.

Jest znacznie tańszy od podróży samochodem, ale jednocześnie zabiera nam komfort decydowania o miejscu postoju czy czasie wyjazdu. Między polskimi miastami latają już także samoloty, ale to póki co rozrywka ekskluzywna, zarezerwowana tylko dla osób ustawionych finansowo, z zasobnym portfelem.