Napełnianie saszetek

Popularnym typem opakowań dla różnych produktów są saszetki. Wykonane zazwyczaj z tworzywa sztucznego lub papieru są dość prostym, a przy tym szalenie praktycznym rozwiązaniem.

Można bardzo długo wymieniać produkty, które są w taki sposób pakowane. Zupki błyskawiczne, karma dla psów i kotów, odświeżacze powietrza i wiele innych wyrobów.

Dlatego nie jest żadnym zaskoczeniem, że w wielu zakładach przemysłowych niezbędne są urządzenia wyspecjalizowane w napełnianiu takich opakowań. Zwykle są one na tyle elastyczne, że mogą napełniać saszetki różnej wielkości.

Najlepszym rozwiązaniem są maszyny zintegrowane, które na bieżąco przygotowują puste saszetki, napełniają je i następnie zamykają. Ta ostatnia czynność najczęściej odbywa się poprzez termozgrzewanie, co jest możliwe w przypadku opakowań plastikowych.

Papierowe saszetki są z reguły sklejane lub zszywane. W przypadku produktów spożywczych cały proces musi odbywać się w atmosferze ochronnej, a więc w warunkach, w których nie ma możliwości przedostania się do opakowania niepożądanych składników czy bakterii.

www.mindfuljar.pl