Z jakich środków komunikacji miejskiej korzystają Polacy?

Polska oferuje szeroki zakres komunikacji miejskiej i między miejskiej. Od autobusów, tramwajów, pociągów aż przez samoloty.

W kwestii komunikacji miejskiej Polacy wciąż najbardziej przywiązani są do autobusów, które najczęściej można spotkać na ulicach miast. Choć często kursują nieregularnie i się spóźniają, to obywatele naszego kraju są niezrażeni i wierzą w kolejne udogodnienia.

W komunikacji międzymiastowej, oprócz samochodów, dominują pociągi. Polskie linie kolejowe inwestują pieniądze w coraz to nowsze modele pociągów, chociażby sławne Pendolino, które osiągają coraz większe prędkości i pozwalają na komfortową, nawet daleką podróż.

Jednocześnie pociągi są relatywnie tanim środkiem lokomocji. Wraz z rozwojem linii lotniczych pojawiła się możliwość lotów między polskimi miastami.

Najczęściej ten środek lokomocji wykorzystywany jest jednak przez biznesmanów czy polityków, którym bardzo zależy na czasie. Loty na tak krótkim dystansie wiążą się zazwyczaj z kosztami porównywalnymi do zagranicznej wycieczki.